+48 74 869 77 60
pl en de cs ru
ONLINE REZERVÁCIA ZKONTROLUJ TERMÍN

Cyklistické Trasy

Pokud chcete strávit aktivně volný čas, máme pro Vás zajímavou nabídku.

Hotel**** Verde Montana zve všechny na cyklistickou projížďku po české hranici po nejlepších cyklistických stezkách ve Střední Evropě!Popularita tohoto dopravního prostředku má kladný vliv nejen na životní prostředí, ale i na zdraví a vitalitu samotných účastníků.

 

Trasa T.G. Masaryka
Mezinárodní cyklistická stezka vytyčená v roce 2004. Byla pojmenována podle významné osobnosti- prezidenta předválečného Československa. V roce 1903 přebýval v blízkém Hronově, odkud často podnikal výlety pěšky nebo na kole do vesniček a měst na úpatí Stolových hor. Trasa spojuje dva příhraniční okresy: Náchod a Kudowu. Celková délka trasy na polské straně dosahuje téměř 18 km. Probíhá následovně: hraniční přechod Żd'árky / Pstrążna - Pstrążna (skanzen) - Rozcestí pod Lelkowou- Jakubowice - Kudowa Zdrój - Czermna (Kaple lebek) - Słone – hraniční přechod Kudowa Słone / Náchod

 

Přes Broumovské stěny a Stolové hory
Stezka Vás zavede do panenských a romantických oblastí polsko-českého pohraničí, do překrásných scenérií dvou skalních masivů. Budete projíždět národní přírodní rezervací Broumovské stěny a národním parkem Stolové hory. Tato trasa vyžaduje větší fyzickou zátěž, a proto je určena lépe kondičně připraveným cyklistům.

 

Trasa Stěny
Je označena červenou barvou a vede středem Národního parku Stolových hor. Tato trasa tvoří okruh, který vede polským i českým územím. Na území Polska probíhá následovně: hraniční přechod Božanov / Radków - Radków - Karłów – hraniční přechod Ostra Góra / Machovská Lhota. Celková délka trasy na polské straně činí 19 km.

 

Cyklistické trasy v Národním parku Stolových hor
Turisté, kteří dávají přednost jízdě na kole, mohou využít vyznačenou stezku na území Národního parku Stolových hor a v jejich bezprostředním sousedství. Tyto trasy byly vyznačeny tak, aby se dalo dostat do těch nejzajímavějších zákoutí Stolových hor.

 

 Cena za vypůjčení kola: 100CZK za hodinu.