+48 74 869 77 60
pl en de cs ru
ONLINE REZERVÁCIA ZKONTROLUJ TERMÍN

Kudowa a Okolí

Srdce Kudowy tvoří Lázeňský park na úpatí Parkové hory. Byl založen v 17. století podle vzoru anglických parků. Město se nachází ve výšce 390 - 400 m n.m. Jako všechny lázně v Klodzké oblasti má podhorské klima, které samo v sobě patří k mírně nebo středně povzbuzujícím. Klimatické vlastnosti Kudowy pozitivně ovlivňují řadu procesů v organismu: krevní oběh, dýchání, trávení, funkce svalového a nervového aparátu. Základ léčby tvoří minerální vody, které slouží k pití i ke koupelím. Jedná se o železnato-vodíkovo-uhličitano-sodno-vápenaté kyselky s obsahem arzenu s nízkou radioaktivitou.  Nachází se zde 9 pramenů minerálních vod.

 

Léčebný profil lázní tvoří kardiologie: kornatění srdečních tepen, vysoký krevní tlak, cévní neuróza. Chudokrevnost - anémie různého druhu.

 

Pneumonologie: chronické a alergické choroby dýchacích cest. Endokrinologie: hyperaktivita štítné žlázy v počátečním studiu, pooperační rehabilitace. Otylost: otylost s doprovodnými chorobami. Pohybový aparát.

 

První zmínky o Kodowě pocházejí z roku 1477, kdy se na tomto místě nacházela vesnička jménem Lipolitow. V 17. stol. ve svém díle "Glatzio-Graphii" známý Aelurius, nejstarší vědec zabývající se minulostí Kłodzké oblasti, píše o vodách Kudowy (Chudoby), že byly užívány k léčebným účelům a že díky svým chuťovým vlastnostem byly ceněny stejně jako víno. V polovině 19. stol. byla Kudowa uznána za první kardiologické lázně v Německu. Po roce 1945 se svými zdroji minerálních vod začala získávat stále větší význam jako léčebně-rekreační město. V roce 1963 se lázně staly součásní mezinárodních lázní.